Ortovox lavinový set Rescue Set Diract 24/25

Neohodnoceno
Značka: Ortovox

Lavinový set s kompaktním lavinovým vyhledávačem, který se snadno a intuitivně ovládá doplněný o odolnou lopatu a sondu.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: OVX-29757
10 499 Kč –10 % 9 449 Kč 7 809,09 Kč bez DPH
Ortovox lavinový set Rescue Set Diract 24/25
Neohodnoceno
Značka: Ortovox
Ortovox lavinový set Rescue Set Diract 24/25
Novinka
10 499 Kč –10 %

Lavinový set s kompaktním lavinovým vyhledávačem, který se snadno a intuitivně ovládá doplněný o odolnou lopatu a sondu.

Elegantní přístroj nabitý funkcemi, avšak pouze těmi nezbytnými, které přímo potřebuješ k záchraně nebo zvýšení tvého bezpečí. Automatické a intuitivní ovládání v kompaktním přístroji. 

Lavinový vyhledávač ORTOVOX DIRACT je přístroj nabitý funkcemi, které přispějí k rychlejší záchraně tebe nebo tvých kamarádů v horách. V nastavení si navíc můžeš vybrat z celkem 9 světových jazyků, včetně čestiny. Samozřejmostí je funkce Group Check, pomocí které zkontroluješ rychle celou skupinu před túrou, stejně jako Marking pro lokalizaci vícero zasypaných. Další nedílnou součástí  u ORTOVOX lavinových přístrojů je SMART ANTENA, která garantuje i tvou rychlou záchranu. Z dalších funkcí jsou to Self Test, Smart Transmitting, automatický návrat do vysílání nebo Standby mód. To vše prakticky sbaleno v pogumovaném přístroji, s vysoce výkonnou baterií, který se parádně ovládá i v tlustých rukavicích. Vše uvidíš na přehledném intuitivním 360° displeji. Součástí balení je i pohodlné pouzdro, ze kterého přístroj bleskurychle vytáhneš, a které v sobě má zabudovaný systém RECCO, který ještě více zvyšuje tvoji bezpečnost při pohybu v horách. 

Přístroj plný technologií 

 • Možnost vybrat si z 9 jazyků: DE, EN, FR, IT, ES, NOR, SV, CZ, NL 
 • Markovací funkce 
 • Šířka prohledávaného pruhu 50 m 
 • Velký displej 34 x 45 mm s funkcí 360° real-time 
 • Akustická podpora při dohledávání 
 • Kontrola skupiny - group check 
 • Automatické přepínání mezi anténami pro největší dosah SMART-ANTENNA-TECHNOLOGY 
 • Režim Standby 
 • Automatické přepnutí do režimu vysílání při pádu druhé laviny (v režimu Search i Standby) 
 • Systém pasivní bezpečnosti RECCO® je integrovaný v obalu 
 • Počet antén: 3 
 • Počet zobrazených osob v lavině: 4 
 • Odolná baterie pro práci v zimě 
 • Nabíjení pomocí kabelu USB C 
 • Rozhraní Bluetooth 
 • Aplikace pro aktualizaci a personalizaci přístroje 

Stabilní signál - nestresuje

Jakmile vyhledávač zachytí signálpřesně tě směřuje k zasypanému a odpadá tak stres ze ztráty signálu a možnost ztracení se v laviništi.

Jednoduchý a intuitivní lavinový vyhledávač

Vyhledávač má jen jedno tlačítko, ale zbytek práce odvede za tebe. Zobrazení na velkém displeji je srozumitelné a společně s hlasovými povely zrychluje tvé reakce a dodá ti klid. Při detailním dohledání tě naviguje intuitivní zvuk s měnící se intenzitou pípání a zjednodušuje tak celý proces dohledání.

Odolnost pro časté a náročné použití

Lavinový vyhledávač byl vyvinut ve spolupráci s Tyrolským střediskem pro lavinovou prevenci s důrazem na odolnost při častém a náročném použití horskými vůdci a záchranáři. Unikátně navržená elektronika lavinových přístrojů ORTOVOX dokáže snížit spotřebu elektrické energie. Velkokapacitní akumulátor vydrží vysílat 250 hodin a ty ho jednoduše nabiješ pomocí přiloženého USB-C kabelu. Akumulátor je ekologický a také nehrozí vytečení baterií a znehodnocení přístroje. Vyhledávač dobře snáší dlouhodobě chlad i -20°C. Jeho pevný pogumovaný obal vydrží nárazy a vlhkost a neklouže ani v rukavicích.

Tvá záchrana bude snadnější:

 • Patentovaná technologie SMART ANTENA – automatický výběr nejvhodnější antény pro maximální dosah vysílacího signálu a jeho zesílení po zastavení laviny díky pohybovému senzoru.
 • Pokud vyhledáváš a spadne další lavina, která zasype i tebe, vyhledávač se automaticky přepne zpět do módu vysílání a to i ze stand-by módu.
 • RECCO reflector – pro lokalizaci horskou službou.

Self test - přístroj neustále sám sebe testuje a v případě rušení tě upozorní, případně sám přepne na jinou anténu.

SMART ANTENA – nezáleží v jaké poloze je zasypaný

Abys byl při zasypání rychle nalezen, je důležité mít vyhledávač s co nejlepším dosahem vysílaného signálu, který je však ovlivněn polohou přístroje. Přístroj vnímá senzorem svoji polohu vůči středu země a vždy ví, zda je zasypaný ve vertikální nebo horizontální poloze. Díky této informaci vybere lavinový vyhledávač ORTOVOX nejvhodnější anténu na vysílání a eliminuje vertikální polohu zasypaného, která jinak komplikuje záchranu a snižuje dosah na méně jak polovinu.

 • Signál vysílaný nejvhodnější anténou zvyšuje stabilitu ukazovaného směru a vzdálenosti. Díky patentované funkci SMART ANTENA tě najdou rychleji a snáz.
 • Po zastavení laviny navíc zdvojnásobí sílu signálu aby jsi byl opět lépe viditelný pro zachránce a to díky pohybovému senzoru.

Pojistka pro případ pádu druhé laviny – AUTOMATIC BACKUP

Pokud spadne lavina a ty přepneš do režimu vyhledávání nebo stand-by módu, a následně spadne druhá lavina, která zasype i tebe, ORTOVOX lavinový vyhledávač se po dvou minutách bez pohybu automaticky přepne do režimu vysílání signálu, aby zbytek skupiny mohl lokalizovat a zachránit i tebe. Vyhledávač má v sobě zabudovaný pohybový senzor, který automaticky vyhodnotí, že ležíš bez hnutí pod lavinou.

RECCO – nouzový signál

RECCO je dnes výbavou horských záchranářů v zemích Evropy i světa. RECCO reflektor je vložen v pouzdře a tak i při ztrátě přístroje udržuje šanci na tvé nalezení

 • dosah až 200 m za dobrých podmínek
 • možnost hledání za letu z vrtulníku
 • hledaného lze najít, i když přístroj nevysílá  má vybité baterky, je vypnutý, nebo má jiné poškození.

Tvé bezpečí vždy na prvním místě

Lavinový vyhledávač je bezpečnostní vybavení a na jeho spolehlivosti závisí tvůj život. ORTOVOX vyhledávače mají tři funkce, které garantují spolehlivost:

 • Self test – vyhledávač kontroluje své funkce v pravidelných 3 min intervalech – vysílání, hledání, všechny senzory, baterie, a jak zjistí chybu, hned ji signalizuje na displeji a oznámí zvukovým signálem.
 • Smart Transmitting – když přístroj zjistí, že je rušený mobilem nebo jiným předmětem začne vysílat jinou anténou, která není rušená a problém signalizuje.
 • Pokud přístroj zapomeneš po túře vypnout, sám po 30 minutách ve stejné poloze začne zvukem oznamovat, že se zapomnělo na jeho vypnutí.

STAND-BY mód

Každý při tréninku vyhledávání ve skupině někdy zažil, že příliš mnoho přístrojů, které pípají mohou rušit tvoji pozornost a odvádět od přesné práce s vyhledávačem nebo sondou. V žádném případě by jsi však neměl svůj přístroj vypínat, protože vždy může hrozit sekundární lavina. Proto ORTOVOX zakomponoval do přístroje i stand-by mód, který umožní těm, kteří nevyhledávají svůj přístroj zneviditelnit pro ostatní, ale v případě druhé laviny se přístroj automaticky přepne do vysílání.

Najdeš i více zasypaných 

Lavinový vyhledávač ORTOVOX má výbornou analýzu signálu a přesně identifikuje a rozlišuje všechny signály v dosahu. Na displeji signalizuje více zasypaných v dosahu (grafický symbol člověka na displeji) a to až 4, aby si věděl, že je potřeba zachránit více lidí. Na základě této informace můžeš zvolit správnou taktiku záchrany

Přístroj tě vždy vede k nejsilnějšímu signálu, tedy k nejbližšímu zasypanému. Jakmile chceš začít vyhledávat další zasypané stačí v blízkosti podržet tlačítko “Mark”, políčko s grafický symbolem člověka se změní na vlaječku a zvukový signál ti oznámí, že pípák začíná vést k dalšímu zasypanému. V těchto případech je hledání více zasypaných značně zjednodušeno a ty můžeš lokalizovat v podstatě neomezený počet zasypaných.

Aktualizace softwaru pomocí ORTOVOX APP (Apple iOS, Android)

Pro dlouhou životnost lavinového vyhledávače a správnou funkci můžeš zvolit funkci UPDATE, která aktualizuje software a zároveň přístroj vylepšuje o nové funkce. Stejně tak podporuje změnu nastavení vyhledávače,  jeho personalizaci, fleet managment nebo praktická výuková videa.

LAVINOVÁ SONDA ORTOVOX ALU 240 

Velmi lehká a odolná lavinová sonda na dlouhé túry, kde počítáš každý gram a prostor. Spolehlivá a jednoduše ovladatelná. 

Lavinová sonda ORTOVOX ALU 240 je ideální volbou, pokud hledáš lehkou a malou sondu bez kompromisů v pevnosti a délce. Oceníš intuitivní označení hloubky zasypaného a systém Quick Lock pro rychlé poskládání sondy, který ti výrazně ulehčí a zrychlí záchranu zasypaného. 

 • Blokovací systém QUICK LOCK. 
 • Hrot širší než díly sondy. 
 • Zúžené náběhy pro rychlejší poskládání. 
 • Označení hloubky 1 m. 
 • Označení hloubky po 5 cm. 
 • Hmotnost 200 g. 

Chytré označení hloubky

Označení hloubky 1 m za tebe rozhodne z jakého směru kopat a ušetří tolik cenné minuty při záchraně:

 • kopej z boku, pokud je označení 1 m pod sněhem,
 • kopej shora, pokud je označení nad povrchem sněhu. 

Toto doporučení vychází z nejnovějších metodických pokynů IKAR. Při kopání slouží modrý předposlední díl jako upozornění, že se blížíš k zasypanému. Poslední neonovo-oranžový díl na konci sondy je výstrahou pro opatrnější kopání, aby nedošlo ke zranění zasypaného. Sonda má označení hloubky po 5 cm.

Poskládání sondy jedním rychlým pohybem

Blokovací systém QUICK LOCK umožňuje rychle poskládat sondu jedním pohybem a také dotáhnout sondu pomocí závitu. Sondu složíš jedním souvislým pohybem přímo při vytažení  z obalu – stačí zatáhnout za konec aramidového lanka a následně jej zajistit na vrcholu sondy. Kuželové náběhy ti pomohou poskládat sondu lehce a bez zadrhnutí. Při skládání ti pak stačí systém Quick Lock lehce uvolnit. Ovládání sondy je jednoduché, i když máš na rukou palčáky. 

LAVINOVÁ LOPATA ORTOVOX BADGER 

Pevná lopata s nízkou hmotností, kterou lehce rozložíš a dáš do jakéhokoli skialp či freeride batohu. Madlo Hybrid Grip uchopíš lehce v palčácích i v prstových rukavicích. 

Lopata ORTOVOX SHOVEL BADGER je velice odolná a nezabírá mnoho místa, a proto je dobrou volbou pro menší batohy. Velký list s objemem 2,5 l a pohodlné madlo Hybrid Grip umožňuje nabrat velké množství sněhu při každém záběru. Kulatý profil rukojeti z tvrzeného temperovaného duralu AL 6061 T6 a profilovaný list s prolisy, jsou garancí nezničitelnosti při kopání i ve zmrzlém sněhu. Praktický společník na zimní táboření, pro skialpinisty a všechny, kteří podnikají zimní túry po horách. 

 • ostrá profilovaná hrana
 • pevný profilovaný list 
 • madlo Hybrid Grip vhodné pro prstové rukavice i palčáky 
 • malá na sbalení 
 • profilovaná horní hrana listu proti sklouznutí boty 

Možnost sestavení provizorních saní pro záchranu

Záchrana často nekončí jen vykopáním a ošetřením zraněného, ale až po transportu do nemocnice. Pokud se chystáš do odlehlých míst, je možné, že nebude transport horskou službou dostupný. Ve špatném počasí se záchrana zraněného velice komplikuje a nedá se pro záchranu použít vrtulník. V takových případech velmi oceníš možnost postavit z lopaty a lyží transportní saně. V listu lopaty jsou čtyři otvory, kterými pomocí prusíků spojíš špičky lyží a s rukojetí spojíš lyže u vázání.

5 let záruky

Na hardware ORTOVOX poskytuje záruku 5 let a na vyhledávače poskytuje servis více než 10 let od výroby. Pokud si vyhledávač poškodíš, ORTOVOX ti zabezpečí opravu a výměnu poškozených komponentů. Každoročně si můžeš nechat ověřit správnost funkce přístroje a pomocí Bluetooth aktualizovat software. Pokud vyhledávač budeš mít v servisu, zapůjčíme ti náhradní přístroj. Mezi dlouholeté a spokojené uživatele lavinového vybavení patří například i Horská služba ČR.

Kategorie: lavinové vyhledávače a sety
Záruka: 5 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: